Semināri

Organizējam seminārus un apmācības par atbalsta iespējām uzņēmējdarbības attīstībai

Konsultācijas

Sniedzam konsultācijas gan uzņēmējdarbības uzsākšanai, gan attīstībai. Piemēram finansējuma piesaistei, veidlapu aizpildīšanai, u.c.

Atbalsta resursi

Palīdzam orientēties valsts iestāžu prasību izpildē, kā arī investīciju atbalsta pakalpojumos

Citi pakalpojumi

Jūsu veiksme ir arī mūsu veiksme, tāpēc organizējam arī pieredzes apmaiņas braucienus, dalību izstādēs un citus pakalpojumus

ALTUM un Swedbank paraksta līgumu par jauna atbalsta finanšu instrumenta ieviešanu uzņēmumiem

Attīstības finanšu institūcija ALTUM un Latvijā vadošā komercbanka Swedbank parakstījusi sadarbības līgumu par jaunu valsts atbalsta finanšu instrumenta ieviešanu maziem un vidējiem uzņēmumiem – portfeļgarantijas. Plānots, ka šīs programmas ietvaros Swedbank piešķirs finansējumu aptuveni 200 uzņēmumiem 11,7 milj. EUR apmērā divu gadu laikā.

Jārunā par šķēršļiem uzņēmumu izaugsmē, ne kreditēšanā

Šobrīd ekonomiskā situācija ir labvēlīga kreditēšanas attīstībai. Par to liecina tendences Eiropā un pašmāju tirgū. Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums pērn bija 4,5%, un paredzams, ka šogad pārliecinoša izaugsme saglabāsies gan Latvijā, gan ārējos tirgos. Svarīgi, ka attīstība bija ne tikai spēcīga, bet arī plaša no nozaru viedokļa, ka tā nav koncentrēta vienā konkrētā sektorā.

Nodokļu reforma uzņēmējiem atvieglo naudas plūsmas plānošanu

Nodokļu reformas rezultātā ar 2018. gadu ir ieviesta uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlikšana reinvestētai peļņai. UIN maksāšana tikai peļņas sadales brīdī, kā arī no 1. jūlija atceltie UIN avansa maksājumi, atstāj uzņēmumu rīcībā vairāk apgrozāmo līdzekļu. Būtiskās izmaiņas uzņēmumu peļņas aplikšanā ar nodokli ir veiktas ar mērķi atbalstīt ieguldījumus uzņēmumu attīstībā, veicinot tautsaimniecības izaugsmi.

Latvija ziņos ANO par virzību uz inovatīvu ekonomiku un iespēju un ienākumu vienlīdzību

Otrdien, 17. jūlijā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augsta līmeņa politikas forumā par Ilgtspējīgas attīstības mērķu (IAM) īstenošanu Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens ziņos par Latvijas paveikto un dalīsies ar labās prakses piemēriem IAM ieviešanā, iesaistoties un savstarpēji sadarbojoties valstij, uzņēmējiem, pašvaldībām un iedzīvotājiem.