Apbalvoti labākie mācību prakšu un darba vidē balstītu mācību uzņēmumi

Latvijas Darba devēju konfederācija jau ceturto gadu 02.05.2022. organizē apbalvošanas ceremoniju, kurā paldies tiek teikts uzņēmumiem, kas ir bijuši tik atsaucīgi un īsteno darba vidē balstītas mācības un mācību prakses, dodot iespēju profesionālo skolu audzēkņiem praktizēties reālā uzņēmumu vidē.

Apbalvošanas ceremonija notika 02.05.2022. Rīgas Motormuzejā.

Apbalvošana notika divās nominācijās:

Labākie prakšu uzņēmumi  un labākie darba vidē balstītu mācību uzņēmumi 2021.gadā.

Nominanti un balvas saņēmēji kategorijā: Labākie prakšu uzņēmumi 2021.gadā:

Nominanti Zemgales reģionā:  SIA Flora, SIA Wonderland Media, SIA Urbix 2,   SIA NCC Shaft

Nominants un balvas Labākais mācību prakšu uzņēmums Zemgales reģionā 2021.gadā saņēmējs:: SIA Mītavas Elektra  – SIA „Mītavas Elektra” jau vairāk kā 40 gadus specializējusies elektromontāžas darbu veikšanā.  Sadarbojas ar Jelgavas tehnikumu kvalifikācijās “Datorsistēmu tehniķis” un “Programmēšanas tehniķis”. Atbildīgi un stabili sadarbības partneri. Šobrīd sadarbojas arī ar Rīgas Valsts tehnikumu.

Projekta ietvaros tiek organizētas darba vidē balstītas mācības uzņēmumos. Lai darba vidē balstītas mācības varētu īstenot – uzņēmumiem ir savi darbinieki, kuri uzņēmumā tieši darbojas ar audzēkņiem un māca viņiem prasmes, šiem meistariem ir jāapgūst pedagoģiskā kompetence.

Uzņēmumi darba vidē balstītu mācību laikā audzēknim maksā stipendiju vai arī jau mācību laikā slēdz ar audzēkni darba līgumu. Kā arī, darba vidē balstītu mācību laikā, uzņēmi civiltiesiski apdrošina audzēkni. Tas ir tas, par ko Latvijas Darba devēju konfederācijas vēlas teikt – paldies, jo visi šie darbi ir uzņēmumam jānodrošina, papildus tai atbildībai, kuru viņi uzņemas par audzēkni, kas nonāk darba vidē balstītās mācībās uzņēmumā.

Nominanti un balvas saņēmēji kategorijā:  Labākais darba vidē balstītu mācību  uzņēmums 2021.gadā:

Nominanti Zemgales reģionā: Fotogrāfs Juris Zēbergs, SIA Datoru Centrs, SIA IMIga, SIA Marks M 

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Zemgales reģionā 2021.gadā saņēmējs: SIA VIKTORIJA B – uzņēmums pārstāv vairākas nozares – gan ēdināšanas pakalpojumus, gan auto apkopi. Veiksmīga sadarbība ar Jelgavas amatu skolu, realizējot darba vidē balstītas mācības ēdināšanas jomā. Uzņēmums sadarbojas arī ar Jelgavas tehnikumu un Ogres tehnikumu. Uzņēmums ir ļoti atsaucīgs un piedāvā darba vidē balstītu mācību un prakšu iespējas ļoti plašam audzēkņu lokam.

Apbalvošanas ceremoniju tapusi: Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēta projekta “Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītas mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” ietvaros un ar uzņēmumu: 8 CBR ; INTELLITECH; Pavasaris Housing; PPP; Laflora; Mītavas elektra; KMK auto; Leax; Inchcape motors Latvija; Binders; Orkla; Fotorobs, pasākuma foto nodrošināja Toms Norde.

Īpašu paldies vēlamies teikt CSDD par iespēju izmantot Rīgas Motormuzeju apbalvošanas ceremonijas rīkošanai.

Lielu paldies sakām Dacei  Pāvelai Rīgas Motormuzeja mārketinga cilvēkam – par sadarbību šī pasākuma tapšanā!

Latvijas Darba devēju konfederācija augsti novērtē CSDD kā Latvijas Darba devēju konfederācijas biedru, kā arī šis pasākums atbalsta CSDD iniciatīvas – aicināt nebraukt alkohola reibumā un ievērot ceļus satiksmes noteikumus!

Uz tikšanos nākamgad “Dari un mācies – viss tikai sācies!” apbalvošanas ceremonijā 2022.!

Informācijas avots: LDDK