Atskaņas no vietējās biznesa atbalsta dienas Jēkabpilī

17.04.2024

Trešdien, 16.aprīlī, Jēkabpilī atpūtas kompleksā “Zīles” notika Zemgales plānošanas reģiona (ZPR), LTRK un Jēkabpils novada pašvaldības organizētā Vietējā biznesa atbalsta diena EEZ grantu projekta "Uzņēmējdarbība Zemgalē" ietvaros. Pasākuma galvenā tēma bija “Pieredze un atbalsts eksporta veicināšanai”.

Biznesa foruma mērķis bija sniegt informāciju, ieskatu un atbalstu uzņēmējiem, kas vēlas attīstīt savu biznesu un paplašināt savu klātbūtni eksporta tirgū. Atklāšanas uzrunas teica Zemgales plānošanas reģiona izpilddirektors Valdis Veips, LTRK Zemgales reģiona padomes priekšsēdētājs Imants Kanaška, kā arī Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis, uzrunājot klātesošos uzņēmējus, uzsvēra: “Šodienas pasākums ir veltīts tiem, kas tic uzņēmējdarbības spēkam un potenciālam. Ģeopolitiskā situācija, citas nebūšanas šobrīd nenoliedzami ietekmē stabilu biznesu un uzņēmējdarbības vidi, bet reize tā ir arī iespēja katram uzņēmējiem atrast jaunu tirgu, mainīties un kļūt stiprākiem. Uzņēmējdarbības veiksme ir cieši saistīta ar mūsu spēju pielāgoties un mācīties no citiem. Tāpēc aicinu jūs aktīvi iesaistīties diskusijās un dalīties savā pieredzē. Novēlu visiem produktīvu un iedvesmojošu dienu, kurā kopā veidot atbalstošu vidi biznesa izaugsmei un attīstībai, kā arī katram atrast savu nišu šajā tik mainīgajā situācijā.”

Foruma turpinājumā par uzņēmējdarbības atbalsta pasākumiem Zemgales plānošanas reģionā informēja ZPR Zemgales uzņēmējdarbības centra vadītāja Mairita Pauliņa.

Pasākuma laikā uzņēmēji saņēma informāciju un diskusija par dažādiem uzņēmējdarbības atbalsta pasākumiem Zemgales plānošanas reģionā, LTRK sniegtajiem pakalpojumiem uzņēmēju eksportspējas veicināšanai, Altum un LIAA atbalstu eksporta attīstībā.

Par LTRK sniegtajiem pakalpojumiem uzņēmēju eksportspējas veicināšanai informēja LTRK Ārlietu daļas direktore vietniece Nataļja Juškova. Par Altum atbalstu eksportam - Eksporta garantiju daļas vadītājs Aivis Dembovskis. Aktuālo informāciju par LIAA atbalstu eksportam Zemgales uzņēmējiem sniedza Andris Alksnis, LIAA Ārējās tirdzniecības veicināšanas nodaļas projektu vadītājs.

Programmu papildināja pieredzes stāsti – ar eksporta pieredzes stāstā dalījās Jēkabpils uzņēmējs Sandis Garjānis, SIA EVENTFRAME valdes priekšsēdētājs.

Savukārt par pārdošanas kanāliem un e-komercijas platformām uzņēmējus informēja Elvijs Trankalis, SIA SMART NEXT MOVE.

Tāpat uzņēmēju pārstāvji aktīvi dalījās citos pieredzes stāstos par pārdošanas kanāliem un e-komercijas platformām eksporta attīstībā.

Biznesa forumā dalībniekiem bija iespējas ne tikai iegūt jaunu informāciju, bet arī veidot kontaktus un sadarbības iespējas vietējā uzņēmējdarbības vidē.

Vietējā biznesa atbalsta diena – biznesa forums tiek organizēts projektā Nr. LV-LOCALDEV-0003 “Uzņēmējdarbība Zemgalē”, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Projekta kopējais budžets ir 969 256 EUR, no kuriem EEZ grantu līdzfinansējums ir 793 867,70 EUR.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai