Pieteikšanās skolēnu un studentu pašbūvētu transportlīdzekļu energoefektivitātes sacensībām “E-es”

29.02.2024

No 2024. gada 1.marta līdz 1. maijam skolēni un studenti aicināti pieteikties pašbūvētu transportlīdzekļu prototipu energoefektivitātes sacensībām “E-es”, ko jau 2. gadu organizē Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas IT centrs (tehniskās jaunrades programma "IT / inženierzinātnes"). Pasākuma mērķis ir veicināt inženiertehnisko domāšanu efektivitātes un atjaunojamās enerģijas kategorijās, stimulēt sadarbību starp dažādām paaudzēm un vienaudžiem, stiprināt ģimenes radošo potenciālu.

Pasākumā aicināti pieteikties 4.-12.klases vispārizglītojošo skolu skolēni, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi un augstskolu studenti no visas Latvijas. Komandu veido vismaz divi skolēni vai studenti un komandas mentors. Par dalībnieku mentoru var kļūt skolotājs, pasniedzējs, profesors, ģimenes loceklis, u.c. no 18 gadu vecuma.

Lai piedalītos sacensībās, dalībniekiem jāiepazīsties ar sacensību nolikumu un jāreģistrē savas komandas dalība sacensībām, kuras notiks 2024.gada 8. jūnijā sporta un atpūtas kompleksā „Rullītis”, Jelgavā.

No marta līdz jūnijam, mentora uzraudzībā, dalībnieki veido savu transportlīdzekļa prototipu maksimāli pielietojot otrreizēji izmantojamus materiālus. Transportlīdzekļa būvēšanas laikā, organizatori sniegs vērtīgus padomus, oranizējot vismaz 2 izglītojošus seminārus martā un aprīlī. Noslēguma sacensībās dalībniekiem būs iespēja piedalīties vairākās disciplīnās: 100 m dragreisā, figūru izbraukšanā, pārbaudīt bremzēšanas efektivitāti, sacensties par efektīvāko un ātrāko apļa braucienu.

Labākās komandas saņems naudas balvas un atbalstītāju sarūpētās dāvanas.

Sacensību organizators Ivars Bahmanis aicina dalībniekus uzdrošināties pieņemt izaicinājumu un piedalīties: “Dalība pasākumā sniedz iespēju ne tikai teorētiski, bet praktiski darbojoties gūt zināšanas energoefektivitātē, problēmu risināšanā, ilgtspējā, mehānikā, programmēšanā, materiālmācībā un dizainā. Neskatoties uz izaicinājumiem, visi dalībnieki, kuri dodas trasē, ir gandarīti par paveikto. Zinātkāre un azarts liek meklēt jaunas un jaunas iespējas, kā savus transportlīdzekļu prototipus padarīt efektīvākus”.

Energoefektivitātes sacensības “E-es” tika augsti novērtētas starptautiskā konkursā "Xplore 2023 Tehnoloģiju balva ilgtspējīgai pasaulei" finālā Vācijā.

Pieteikšanās: https://ej.uz/dalība_energorace

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/jtvees
Nolikums un citi materiāli https://ej.uz/energorace
E-pasts: energorace@gmail.com
Tehniksie jautājumi +371 26332661 (Ivars Bahmanis)
Organizatoriskie jautājumi +371 28783500 (Daiga Bukonte)

Tev vēl varētu patikt