Iegūsti praktisku pieredzi tehnoloģiju un dizaina pasaulē!

04.03.2024

Zemgales reģiona 6. līdz 12. klašu skolēni un pedagogi aicināti pieteikties dizaina un tehnoloģiju laboratorijai “Kur radošums sastop tehnoloģijas”, kas norisināsies šī gada 14. martā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā. Mācību cikla laikā būs iespējams iegūt teorētiskas un praktiskas zināšanas darbā ar dažādās nozarēs paredzētiem rīkiem un tehnoloģijām. Pieteikšanās ej.uz/DTlab.

Mācību cikls norisināsies no plkst. 9.00-16.30. Skolēniem un pedagogiem būs iespēja apmeklēt ekspress darbnīcas, lai profesionāļu vadībā iegūtu plašāku ieskatu dizaina un tehnoloģiju pasaulē. Dalība pasākumā ir bez maksas, tomēr pieteikšanās ir obligāta.

Visa pasākuma laikā būs iespējams apmeklēt deviņas dažādas nodarbības. Kopā tiks īstenoti trīs darbnīcu cikli, katrā ciklā paralēli norisinoties piecām darbnīcām. Vienas darbnīcas ilgums - 2 astronomiskās stundas. Ar darbnīcu aprakstu var iepazīties ej.uz/6v26.

Pirmā cikla aktivitātes ietvers lāzergriešanas, dizaina un drukas un metināšanas darbnīcas, meistarklasi dronu vadīšanā un iespēju spēlēt spēli “Es biznesa pasaulē”.

Otrajā ciklā būs pieejamas tādas nodarbības kā 3D modelēšana un druka, vizuāļu un izšūšanas darbnīcas, pārtikas apdrukas, harizmas un komunikācijas meistarklases.

Pēc pusdienu pārtraukuma norisināsies mācību trešais cikls, kurā dalībniekiem būs iespēja doties uz kādu no nodarbībām, kura netika apmeklēta pirmajos divos ciklos. Šajā mācību ciklā notiks šādas aktivitātes - 3D modelēšana un druka, spēle “Es biznesa pasaulē”, vizuāļu, drukas un dizaina un lāzergriešanas darbnīcas.

Detalizētu darbnīcu norises gaitu būs iespējams apskatīt pasākuma norises dienā, saņemot programmu. Visas darbnīcas norisināsies nozares ekspertu vadībā. Pasākuma laikā dalībniekiem tiks piedāvātas bezmaksas pusdienas un siltie dzērieni.

Mācību cikla mērķis ir iedrošināt pedagogus un jauniešus apgūt jaunas prasmes, parādīt, ka darbs ar dažādām iekārtām nav sarežģits process, kā arī sniegt plašāku ieskatu par tehnoloģiju un rīku izmantošanu savu ideju realizēšanai.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Projekts “Uzņēmējdarbība Zemgalē” tiek ieviests EEZ grantu 2014. - 2021. gada perioda programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. EEZ un Norvēģijas granti ir finansiāls atbalsts, ko sniedz Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta kopējais budžets ir 969 256 EUR, no kuriem EEZ grantu līdzfinansējums ir 793 867,70 EUR.

Sagatavoja:

Nauris Boguts

nauris.boguts@vatp.lv

Nodibinājums "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks"

Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1,

Ventspils, LV-3602, Latvija

Tev vēl varētu patikt