Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā notiks Latvijas Robotikas čempionāta Zemgales reģionālās robotikas sacensības

29.11.2023

2023. gada 9. decembrī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā norisināsies Latvijas Robotikas čempionāta Zemgales reģionālās robotikas sacensības, kas ir viens no Latvijas Robotikas čempionāta posmiem un ko organizē SIA “Mītavas roboti”. Sacensību LEGO disciplīnā mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku, pilnveidot tehniskās zināšanas un prasmes, veicināt Latvijas robotikas un mehatronikas izglītības attīstību Latvijā.

Sacensībās aicinātas piedalīties komandas, kas ir piedalījušās apmācībās “No apmācībām līdz LEGO čempiona titulam”, kā arī tehniskās jaunrades interešu izglītības dalībnieki, entuziasti un robotikas klubu biedri.  Komandas, ko veido viens pilngadīgs treneris un ne vairāk kā trīs komandas dalībnieki, var pieteikties šādās sacensību grupās:

  1. LEGO sumo:
  2. līdz 12 gadiem ieskaitot,
  3. no 13 līdz 18 gadiem,
  4. PRO (pieredzējušie dalībnieki).
  5. LEGO līnijsekošana.
  6. LEGO Folkrace.

Sacensību sadarbības partneris, kas nodrošina komandu reģistrēšanos ir Robotu skola, kas ir Latvijas robotu būves entuziastu apvienība, kopīgi būvē robotus, piedalās starptautiskās sacensībās, organizē sacensības Latvijā, popularizē robotu būvi kā interesantu un noderīgu nodarbošanos jebkurā vecumā, un nodod savas zināšanas un prasmes citiem, organizējot un vadot robotu būves apmācības (https://robotuskola.lv/robotu-skola/). Reģistrēties sacensībām un ar sacensību nolikumu var iepazīties šeit.

Plānotais kopējais sacensību dalībnieku skaits ir 300. SIA “Mītavas roboti”, kā sacensību organizatora, kopējais balvu fonds ir 1 300 EUR, kas tiks izmantots apbalvojot pirmās trīs vietas katrā grupā un nominācijā “Konstruktoru kauss”.

Sacensības tiek organizētas projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Zemgales plānošanas reģionā”, kas tiek ieviests EEZ grantu 2014. - 2021. gada perioda programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. EEZ un Norvēģijas granti ir finansiāls atbalsts, ko sniedz Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta kopējais budžets ir 969 256 EUR, no kuriem EEZ grantu līdzfinansējums ir 793 867,70 EUR.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Informāciju sagatavoja:

Nataļja Buļipopa

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras motivācijas centrs

tālr.: 20554566

e-pasts: uznemejdarbibas.centrs@jtv.lv