Noskaidroti Zemgales uzņēmēji un biedrības, kas dosies pieredzes braucienos uz Norvēģiju un Islandi

21.03.2023

Zemgales plānošanas reģions (ZPR) EEZ projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ietvaros 28. februārī izsludināja pieteikšanos Zemgales uzņēmējiem un biedrību pārstāvjiem pieredzes braucieniem uz Norvēģiju un Islandi ar mērķi veicināt uzņēmumu eksportspēju un gūt pieredzi inovāciju un sociālās uzņēmējdarbības jomā.

Tika saņemti 45 pieteikumi no dažādiem Zemgales uzņēmumiem un biedrībām dalībai pieredzes braucienos. Lielākā interese no uzņēmēju puses izrādīta tieši par dalību Islandes Inovāciju nedēļā. Izvērtējot visus pieteikumus, dalībai pasākumos atbalstīti 12 uzņēmēji/biedrību pārstāvji.

Tirdzniecības misijā sociālajiem uzņēmējiem EEZ projekta ietvaros no 24. līdz 27. aprīlim dosies: SIA “Sajūtu Māja” (Jelgavas novads), SIA “Barboleta” (Jelgavas valstspilsēta), biedrība “Penkulē atver durvis” (Dobeles novads), SIA “Radi sauli” (Bauskas novads), Latvijas Cistiskās fibrozes biedrība (Jēkabpils novads) un biedrības “Aizkraukles rajona partnerība” (Aizkraukles novads) pārstāvji. Tirdzniecības misijas programma un viesošanās pie dažādiem sociālajiem uzņēmējiem Tronheimā tiek īstenota sadarbībā ar projekta Norvēģijas partneri „Innovation Circle Network”.

Savukārt inovāciju konferencē-izstādē Iceland Inovation Week 2023, kas norisināsies no 22. līdz 26. maijam Reikjavīkā, savus produktus un pakalpojumus prezentēt un iepazīt citu valstu inovācijas varēs: SIA “RR Tech” (Jelgavas novads), SIA “Eligent” (Jelgavas valstspilsēta), SIA “Latvia Packing” (Dobeles novads), SIA “Kasmo” (Bauskas novads), SIA “Easywood” (Jēkabpils novads), SIA "JINNS" (Aizkraukles novads) pārstāvji.

Dalība katrā no braucieniem tika dota vienam uzņēmuma/biedrības pārstāvim no katras Zemgales reģiona pašvaldības – Jelgavas valstspilsētas, Jelgavas novada, Dobeles novada, Bauskas novada, Jēkabpils novada un Aizkraukles novada. Saņemtos pieteikumus izvērtēja ZPR Zemgales uzņēmējdarbības centra Uzņēmējdarbības grupa, kuras sastāvā ietilpst arī katras pašvaldības uzņēmējdarbības speciālists.

Tirdzniecības misija un dalība izstādē/konferencē tiek organizētas projekta Nr. LV-LOCALDEV-0003 “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ietvaros. Projekts “Uzņēmējdarbība Zemgalē” tiek ieviests EEZ grantu 2014. - 2021. gada perioda programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. EEZ un Norvēģijas granti ir finansiāls atbalsts, ko sniedz Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta kopējais budžets ir 969 256 EUR, no kuriem EEZ grantu līdzfinansējums ir 793 867,70 EUR.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai

Apstiprinātie dalībnieki pieredzes braucieniem uz Norvēģiju un Islandi

PašvaldībaDalībnieki sociālās uzņēmējdarbības misijai
(24.-27.04.2023. Norvēģija)
Dalībnieki Islandes Inovāciju nedēļā Reikjavīkā
  (22. – 26.05.2023. Islande)
Jelgavas novadsSIA “Sajūtu Māja”SIA “RR Tech”
JelgavaSIA “Barboleta”SIA “Eligent”
Dobeles novadsBiedrība “Penkulē atver durvis”SIA “Latvia Packing”
Bauskas novadsSIA “Radi sauli”SIA “Kasmo”
Jēkabpils novadsLatvijas Cistiskās fibrozes biedrībaSIA “Easywood”
Aizkraukles novadsBiedrība "Aizkraukles rajona partnerība"SIA “JINNS”