Noskaidroti Zemgales uzņēmēji un NVO, kas dosies tirdzniecības misijā un piedalīsies dizaina izstādē Norvēģijā

27.01.2022

Zemgales plānošanas reģions (ZPR) EEZ projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ietvaros 2021. gada 28. decembrī izsludināja pieteikšanos Zemgales uzņēmējiem un NVO pārstāvjiem dalībai tirdzniecības misijā “Inovatīvi produkti pārtikas nozarē” un dalībai starptautiskā dizaina izstādē Oslo Design Fair 2022”  Oslo ar mērķi veicināt uzņēmumu eksportspēju un gūt pieredzi un iedvesmu pārtikas inovāciju jomā.

Tika saņemti 41 pieteikumi no dažādiem Zemgales uzņēmumiem un NVO dalībai pieredzes braucienos. Lielākā interese tika izrādīta tieši par dalību pārtikas jomas tirdzniecības misijā.

Izvērtējot visus pieteikumus, dalībai tirdzniecības misijā tika atbalstīti desmit pārtikas nozares uzņēmēji, kas pārstāv šādas NVO: Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kamera, Latvijas Biškopības biedrība, Lauku partnerība Lielupe, Latvijas iepakojumu asociācija, Jelgavas ražotāju un tirgotāju asociācija, Slow Food Straupe, Jēkabpils rezidence un Zemnieku Saeima.

Savukārt dalībai dizaina izstādē “Oslo Design Fair 2022”  tika atbalstīti septiņi dizaina uzņēmumi no Zemgales: SIA EventFrame (Jēkabpils novads), SIA Radošā apvienība Spāres (Bauskas novads), SIA Woodprint (Aizkraukles novads), SIA Purva Pasaule (Jelgavas valstspilsēta), SIA Sanpo (Jelgavas valstspilsēta), SIA 0 Design (Jelgavas novads), Juris Kambars (Dobeles novads).

Dalība katrā no braucieniem tika dota vismaz vienam uzņēmuma/NVO pārstāvim no katras Zemgales reģiona pašvaldības – Jelgavas valstspilsētas, Jelgavas novada, Dobeles novada, Bauskas novada, Jēkabpils novada un Aizkraukles novada.

Saņemtos pieteikumus izvērtēja ZPR Zemgales uzņēmējdarbības centra Uzņēmējdarbības grupa, kuras sastāvā ietilpst arī katras pašvaldības uzņēmējdarbības speciālists.

Tirdzniecības misija “Inovatīvi produkti pārtikas nozarē” un dalība dizaina izstādē “Oslo Design Fair 2022”  tiek organizētas projekta Nr. LV-LOCALDEV-0003 “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ietvaros, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Šo aktivitāšu mērķis ir jaunu noieta tirgu apgūšana un Zemgales reģiona ekonomisko potenciāla popularizēšana. Projekta kopējais budžets ir 969 256 EUR, no kuriem EEZ līdzfinansējums ir 793 867,70 EUR.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai