NVO un pārtikas uzņēmumu pārstāvji gūst pieredzi tirdzniecības misijā Norvēģijā

13.06.2022

EEZ projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ieviešanas laikā 10 zemgalieši – dažādu NVO un pārtikas uzņēmumu pārstāvji devās četru dienu tirdzniecības misijā uz Oslo, kur tikās ar Latvijas vēstnieku Mārtiņu Klīvi un vairākiem norvēģu interesentiem par inovatīviem pārtikas un kosmētikas produktiem no Latvijas.

Zemgales galdu vēstniecībā pildīja inovatīvi pārtikas produkti no tādiem Zemgales uzņēmumiem kā PastaHouse, Rāmriti, BestBerry, Carlos`Bugs (Green Attitude), Zelt, Mītavas Čiekurs, Karameļu darbnīca, Zekants (Pupuchi), IeDillo un LLU TEPEC.

Misijas dalībnieki apmeklēja ēdienu un delikatešu tirdzniecības vietu Oslo Mathallen Oslo, kur ikdienā iespējams ne tikai iegādāties, bet arī nogaršot un mācīties gatavot dažādu kultūru ēdienus. Tāpat apmeklēja vairākus mikrouzņēmējus Oslo un vietējo mājražotāju tirdzniecības vietas, arī piensaimniecību Bamsrudlåven, kas darbojas arī viesmīlībā.

Bija iespēja apmeklēt arī augļu un ogu sulu ražotni Askim Frukt – og Bærpresseri AS ar senu vēsturi Ašimā (Askim) Ostfoldas reģionā.

Vērtīgu pieredzi dalībnieki varēja gūt viesojoties 2022. gada februārī jaunatvērtajā Veksthuset Askim centrā, kur radīta kopstrādāšanas vieta Ašimas pašvaldības uzņēmējiem, veicinot vietējās uzņēmējdarbības paplašināšanos, nepieļaujot darbaspēka aizplūšanu uz Oslo.

Noslēdzošajā dienā zemgalieši apmeklēja Norvēģijas pārtikas zinātnes institūtu Nofima un uzzināja daudz jauna par inovatīvu produktu un tehnoloģiju izstrādi.

Dalība tirdzniecības misijā notika ar EEZ un Norvēģijas grantu finansiālo atbalstu.

Projekts “Uzņēmējdarbība Zemgalē” tiek ieviests EEZ grantu 2014. - 2021. gada perioda programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. EEZ un Norvēģijas granti ir finansiāls atbalsts, ko sniedz Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta kopējais budžets ir 969 256 EUR, no kuriem EEZ grantu līdzfinansējums ir 793 867,70 EUR.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai
#EEANorwayGrants#EEANorwayGrantsLatvia

Strādajam kopā konkurētspējīgai Eiropai

Foto: Sandra Grigorjeva, ZPR