Vietējā biznesa atbalsta diena Dobelē

30.05.2023

Dobelē jau jūtama svētku tuvošanās, organizatori cītīgi strādā, lai svētku viesus iepriecinātu un pārsteigtu, un pārsteigumu noteikti sagādās arī īpašais piedāvājums “Garšu skvērā”, ko varēs apmeklēt Dobeles pilsētas svētku laikā Vietējā biznesa atbalsta dienā, 3. jūnijā, no plkst. 11.00 līdz 18.00, kad visi gardēži laipni aicināti doties uz  Dobeles novada mājražotāju un uzņēmēju GARŠU SKVĒRU, kur varēs IZGARŠOT DOBELI vārda tiešā nozīmē. 

Dobeles īstās garšas meklētājiem jau skvēra aromāts vien vilināt vilinās nobaudīt un izmēģināt ko neparastu vai gluži pretēji – izvēlēties jau pārbadītus Dobeles novada mājražotāju un uzņēmēju sarūpētos gardumus un sirsnīgās sarunās izvilināt kādu īpašu noslēpumu no pašiem ražotājiem, lai izmēģinātu kādu jaunu kulinārijas knifiņu savā virtuvē.

“Bergi.food” gardie un sātīgie burgeri noteikti jau ir kļuvuši par grilsezonas “naglu” Dobeles novadā, turklāt  Ilze Vilciņa, pārstāvot izveidoto “Virtuves burvestību stāstu”, piedāvās vegānos burgerus, papildus piedāvājot vegānās kūciņas un kartupeļu čipsus. Un kā nu svētkos varētu iztikt bez smiltsērkšķu fantastiskās marmelādes, ko piedāvās nogaršot zemnieku saimniecība “Kalna-Villikas”? Antras Lāces gatavotos sīrupus un sukādes, Dobelē iecienītās Dzintras Gobas piparkūkas, smiltsērkšķu un lielās ogas - ķirbja - gardumus iecienījuši gan lieli, gan mazi gardummīļi. Savukārt zemnieku saimniecība “Vainadziņi” piedāvās savus ražotos kūpinājumus tiem, kuri vēlēsies baudīt ko kreptīgāku.

Kā zināms, vīnu darītavas “Dobeskalna vīni” īpašnieks Arnis Lignickis vienmēr prot atrast augļu visspilgtākās īpašības, lai tās pārvērstu smalkā garšu un aromāta buķetē, tāpēc noteikti vīna cienītāji varēs droši paļauties uz Arņa ieteikumiem, lai atrastu sev vistīkamāko vīnu, taču alus cienītāji varēs baudīt atspirdzinošo alu no “Tērvetes alus” darītavas, kas jau izsenis kļuvusi par atzītu alus darītavu alus cienītāju vidū. Apmeklētājiem būs iespējams arī cienāties ar SIA “Madana kafejnīca” un  SIA “Vakars pie upes” (pazīstams kā “Ē BLOKS”) izbraukuma tirdzniecībā piedāvātajiem ēdieniem. Savukārt Svetlana Zarecka piedāvās cienāties ar pankūkām, bet “MR. GASTRONOMIJA” varēs iepazīt kā jaunumu, kas piedāvās garšu ar vērtību Dobelē!

Un tas, protams, nav viss… Lai uzzinātu, baudītu un atrastu sev vispiemērotāko “Dobeles garšu”, noteikti jādodas uz “Garšu skvēru”! Pankūkas, burgerus, medus izstrādājumus, sīrupus, marmelādi, vīnu, alu un gaļas delikateses – to visu un vēl daudz vairāk varēsiet baudīt tieši Dobelē!      

Apmeklētājiem visas dienas garumā būs iespēja arī nobalsot par savu Dobeles novada garšas favorītu, kā arī piedalīties dažādos apetelīgos konkursos. 

Dobeles novada mājražotāju un uzņēmēju GARŠU SKVĒRS tiek organizēts Zemgales plānošanas reģiona EEZ projekta "Uzņēmējdarbība Zemgalē" ietvaros, kas vērsts uz Zemgales reģiona uzņēmējiem. Viena no aktivitātēm ir Vietēja Biznesa atbalsta dienas (VBAD) organizēšana katrā pašvaldībā, iesaistot konkrētās pašvaldības uzņēmējus. Projektā ierakstītais pasākuma mērķis ir: popularizēt vietējos uzņēmējus, mārketinga pasākumi uzņēmējdarbības popularizēšanai.

Vietējā biznesa atbalsta dienas tiek organizētas projekta Nr. LV-LOCALDEV-0003 “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ietvaros, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Projekta kopējais budžets ir 969 256 eiro, no kuriem EEZ līdzfinansējums ir 793 867,70 eiro.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai

Informāciju sagatavoja:

Dobeles novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa
sadarbībā ar Kultūras pārvaldi un Dobeles PIUAC