Zemgales tehnoloģiju uzņēmumi piedalās Islandes Inovāciju nedēļā

24.05.2023

Zemgales plānošanas reģiona EEZ grantu projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” laikā seši zemgalieši – dažādu tehnoloģiju uzņēmumu pārstāvji šonedēļ piedalās Islandes Inovāciju nedēļā (Iceland Innovation Week) Reikjavīkā ar mērķi veicināt uzņēmumu eksportspēju, kā arī mācīties par pasaules jaunākajām tendencēm un iedvesmoties inovāciju jomā.

Piedalīties un prezentēt sevi inovāciju izstādē-konferencē dota sešiem Zemgales uzņēmumiem, kas izvēlēti konkursa kārtībā, rada inovatīvus produktus un pakalpojumus, kā arī vērsti uz eksporta attīstīšanu. 

Izstādē-konferencē piedalās automatizācijas risinājumu izstrādes un robotizācijas uzņēmums Eligent (Jelgavas valstspilsēta), palešu bortu un koka iepakojuma ražotājs Latvia Packing (Dobeles novads); robotizētu risinājumu izstrādātājs un lāzera putnu atbaidītāja zivjaudzētājiem ražotājs RRTech (Jelgavas novads); līmētu koka būvdetaļu ražotājs Easywood (Jēkabpils); transformējamu bērnu mēbeļu ražotājs Kasmo (zīmols Family) (Bauskas novads), paplašinātās realitātes un virtuālās realitātes tehnoloģiju izstrādātājs Jinns (Aizkraukles novads).

No kreisās: Rūdolfs Rumba (SIA RR Tech), Kaspars Elarts (SIA Latvia Packing), Adrians Marks Ābele (SIA Easywood), Renārs Lipenītis (SIA Jinns), Toms Mols (SIA Eligent), Kaspars Naglis (SIA Kasmo).

Uzņēmējiem būs iespēja piedalīties ne tikai 200 dažādos Inovāciju nedēļas pasākumos – konferencē, lekcijās, darbnīcās, konkursos, kas norisināsies biznesa centrā “Groska”, Islandes universitātē un konferenču centrā “Harpa”, bet arī prezentēt sevi Inovāciju nedēļas apmeklētājiem. Viena no Islandes Inovāciju nedēļas dienām veltīta tieši uzņēmumu pašprezentācijām – produktu demonstrēšanai un savstarpējai inovatīvo uzņēmumu tīklošanai.  

Zemgaliešiem projekta ietvaros sagatavoti izvelkamie stendi, lai potenciālos investorus, klientus vai sadarbības partnerus varētu iepazīstināt ar saviem produktiem un pakalpojumiem. 

Inovāciju konference-izstāde Iceland Inovation Week 2023 norisinās Islandē, Reikjavīkā no 22. līdz 26. maijam. Dalība šajā pasākumā tika dota vienam uzņēmumam no ikvienas Zemgales reģiona pašvaldības – Jelgavas valstspilsētas, Jelgavas novada, Dobeles novada, Bauskas novada, Jēkabpils novada un Aizkraukles novada. 

Projekts “Uzņēmējdarbība Zemgalē” tiek ieviests EEZ grantu 2014. - 2021. gada perioda programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. EEZ un Norvēģijas granti ir finansiāls atbalsts, ko sniedz Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta kopējais budžets ir 969 256 EUR, no kuriem EEZ grantu līdzfinansējums ir 793 867,70 EUR.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai