Zemgales uzņēmēji piedalās tūrisma ekipējuma izstādē Norvēģijā

15.03.2024

No 15. līdz 17. martam astoņi Zemgales uzņēmēji piedalās starptautiskā tūrisma ekipējuma izstādē “Camp Villmark” Norvēģijā, lai veicinātu eksportspēju un virzītu savus produktus un pakalpojumus starptautiski. Dalība izstādē uzņēmējiem iespējama pateicoties Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) EEZ grantu projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” aktivitātēm.  

Zemgales reģions izstādē “Camp Villmark” būs pārstāvēts ar savu stendu Product from Latvia, un tajā darbosies uzņēmēji no visām sešām ZPR pašvaldībām – Jelgavas valstspilsētas, Jelgavas, Dobeles, Bauskas, Aizkraukles un Jēkabpils novada.

Izstādes četrās hallēs (medības/makšķerēšana, atpūta dabā, specializētā pārtika, suņi/kaķi) būs iespēja ne tikai parādīt sevi Zemgales kopstendā, bet arī redzēt citu uzņēmēju veikumu, uzzināt nozares tendences un iepazīt skandināvu tirgu.

Jelgavas valstspilsētu izstādē pārstāv mājdzīvnieku kopšanas produktu ražotājs SIA PURUS.PET fokusējoties uz “private label” klientu piesaisti un SIA “Tours Across Baltics App”, kas piedāvā tūrisma apskates objektu audio gidu audiovizuālā satura izstrādi un satura digitalizēšanu.

Uz izstādi devušies arī divi specializētās pārtikas ražošanas uzņēmumi – SIA “Spāres-L” ar sublimētām gatavām maltītēm un pankūku maisījumiem, kas īpaši piemēroti atpūtā pie dabas, pārstāvot Jēkabpils novadu un zīmols Pupuchi – ar bez eļļas grauzdētām pupu uzkodām, kā arī funkcionālajiem ātrajiem ēdieniem tūristiem, pārstāvot Jelgavas novadu.

No Dobeles novada uz izstādi devies zīmols Nomadic Homes, kas ražo lielizmēratipi teltis, kā arī somas un priekšautus, kas radīti no telšu materiālu atgriezumiem. Tipi teltis var kalpot kā glamping vieta dārzā vai kļūt par plašāku atpūtas vietu, kur aicināt viesus.

Bauskas novadu pārstāv divi metāla apstrādes uzņēmēji-amatnieki – Uldis Šulcs no Zemgales Smēde, kurš izstādē rādīs damaskas tērauda nažus, cirvjus, mačetes, kā arī tērauda ugunskura vietas, trijkājus un ugunsgrozus. Savukārt Austris Krūmiņš, zīmola Metāls ar dvēseli, pārstāvis piedāvās iepazīt Zemgalē darinātus vieglus, pārnēsājamus grillus, iesmus un ugunskuru statīvus.

SIA “Wildcamper” izstādē piedalīsies ar automašīnu jumta teltīm un mobilo pirti, ko piedāvā gan iegādāties gan nomāt, pārstāvot Aizkraukles novadu.

Izstādes 66 m2 lielo Zemgales stenda vizuālo konceptu izstrādājis zīmols Minlu, balstoties uz Zemgales plānošanas reģiona krāsām un uzņēmēju izstādāmajiem produktiem. Stendā apmeklētājiem tiks piedāvātas arī degustācijas –  tiks ceptas pankūkas un piedāvātas sublimētās maltītes no SIA “Spāres-L” un grauzdētu pākšaugu, dārzeņu un garšvielu maisījums no Pupuchi.

15. martā ar savu klātbūtni stendā pagodināja Latvijas vēstnieks Norvēģijā Mārtiņš Klīve.

Dalībai starptautiskajā tūrisma ekipējuma izstādē uzņēmēji tika izvēlēti pēc ZPR 2023. gada oktobra uzsaukuma, kuri, pēc pieteikumu izskatīšanas, tika noteikti kā piemērotākie, lai dotos prezentēt Zemgali uz izstādi. Mērķis dalībai izstādē ir Zemgales uzņēmēju atpazīstamības veicināšana, parādot Zemgales ražošanas iespējas un potenciālu.

Aktivitātes Norvēģijā tiek organizētas projektā Nr. LV-LOCALDEV-0003 “Uzņēmējdarbība Zemgalē”, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Projekta kopējais budžets ir 969 256 EUR, no kuriem EEZ grantu līdzfinansējums ir 793 867,70 EUR.

Strādajam kopā konkurētspējīgai Eiropai