Maijā norisināsies divas vietējā biznesa atbalsta dienas

Zemgales plānošanas reģions (ZPR) sadarbībā ar Zemgales reģiona pašvaldībām maijā organizē divas vietējā biznesa atbalsta dienas (VBAD). To mērķis ir popularizēt vietējos uzņēmējus un motivēt jauniešus uzsākt uzņēmējdarbību. Pasākumos, kā apmeklētāji, aicināti piedalīties radošie un aktīvie Zemgales uzņēmēji, kā arī skolēni.

Maijā Zemgales VBAD norisināsies Jelgavas valstspilsētā un Aizkraukles novada pašvaldībā, veicinot jaunu vietējo produktu un pakalpojumu iepazīšanu, uzņēmēju savstarpēju tīklošanos un jaunu ideju gūšanu, klausoties iedvesmojošu lektoru uzstāšanās.

Pirmais VBAD pasākums “Biznesa pavasaris” norisināsies Jelgavā, 12. maijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Jelgavā, Svētes ielā 33.

Jelgavas pasākumā varēs uzzināt par aktuālajām tendencēm ekonomikā ar ko iepazīstinās bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš, savukārt biedrības “ZINIS” vadītāja Vita Brakovska stāstīs par modeli zaļo pārmaiņu veidošanai uzņēmumos. Savukārt plašāk uz zaļo uzņēmējdarbību palīdzēs paskatīties aprites ekonomikas eksperte Inga Uvarova. Savā pieredzē par došanos zaļajā virzienā dalīsies Ilze Priževoite no SIA “Karameļu darbnīca”, Katrīna Resne no SIA “Rosafella”, kā arī skolēnu mācību uzņēmuma pārstāvis no “LietuVieta”. Tāpat pasākuma dalībnieki V. Brakovskas vadībā varēs kopīgi rast idejas jauniem produktiem no uzņēmēju līdzpaņemtajiem ražošanas atlikumiem. Pasākuma otrā daļā no pulksten 15.00 līdz 17.00 norisināsies individuālo konsultāciju sesija uzņēmējiem. Tās vadīs dažādu jomu eksperti, kuri informēs par finanšu piesaistes iespējām, grāmatvedības jautājumiem, mūsdienīgām produktu iepakojumu, kā aprites biznesa modeļa inovācijām. Pasākumu moderēs radio balss Elizabete Reičela Puče. Plašāka pasākuma programma šeit.

Savukārt 20. maijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 VBAD pasākums “Uzņēmēju dienas 2022” norisināsies Aizkrauklē, Aizkraukles pilsētas kultūras namā, Spīdolas ielā 2.

Aizkraukles pasākumā aicināti piedalīties gan uzņēmēji, gan skolēni un tajā noritēs arī vietējo mājražotāju un amatnieku izstāde. Pasākumā paredzēta uzņēmēju tīklošanās, meistarklase jauniešiem ”Veiksmīga uzņēmēja DNS”, kā arī novada uzņēmēji SIA “JINNS” (virtuālās tūres), SIA “Barvedis” (bezalkoholiskie dzērieni), SIA “Gretes” (tuneļu inovācija) dalīsies ar saviem uzņēmējdarbības veiksmes stāstiem. Pasākumu moderēs žurnālists Ansis Bogustovs. Plašāka pasākuma programma šeit.

Vietējo biznesa atbalsta dienu mērķis ir popularizēt vietējos uzņēmējus, iepazīstināt ar jauniem un interesantiem reģiona ražojumiem un pakalpojumiem, uzņēmējiem savstarpēji dalīties pieredzē, kā arī motivēt jauniešus iesaistīties uzņēmējdarbībā. Vietējā biznesa atbalsta dienas tiek organizētas projekta Nr. LV-LOCALDEV-0003 “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ietvaros, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Projekta kopējais budžets ir 969 256 EUR, no kuriem EEZ līdzfinansējums ir 793 867,70 EUR.