Pagūsti iepazīt Zemgales pērles akcijā “Nākamā pietura Zemgale”

Aizraujošā vasaras tūrisma akcija jeb pasākumu cikls “Nākamā pietura Zemgale” ir aizvedusi pie dažnedažādākajiem amatniekiem, mājražotājiem, saimniecībām, ražotnēm, pilīm, muižām un citiem apmeklēšanas cienīgiem apskates objektiem, un tās noslēdzošo divu nedēļas nogaļu programma gaidāma tikpat norisēm, aktivitātēm un piedzīvojumiem bagāta.

Sestdien un svētdien, 28. un 29. augustā, viesi būs gaidīti Aknīstes, Viesītes, Dobeles, Auces, Tērvetes, Iecavas, Mežotnes, Skaistkalnes apkārtnē. Šajā nedēļas nogalē Aknīstes, Viesītes apkārtnē gaidāmi stāsti par pirti, augiem, skrubju, masāžas eļļu gatavošanu “Vilkapurvos”, par un ap vīnogām Vīna kalna stāstu pietura, laivošana Dienvidsusējā ar “Laivo Sēlijā!”, degustācijas un savas kafejas šķirnes izveide pie “Alīda” kafejas, vietējo amatnieku izstrādājumu apskate, iegāde un radošas nodarbes Viesītes amatniecības centrā, krāšņa ekskursija stāudaudzētavā “Ārītes” un brauciens gida pavadībā Viesītes elektrobānītī.

Dobeles, Tērvetes, Auces apkārtnē būs atjaunotās Dobeles pils atklāšanas svētki, senlietu un lauksaimniecības mašīnu kolekcijas izstāde, viesošanās Anneles dzīvnieku dārzā, gleznainās Mežmuižas pils un parka apskate, praktiska darbošanās ar stellēm TLMS “Bēne”, olu svēršana, marķēšana un saimniecības apskate ZS “Imantas”. Tikmēr Iecavas, Rundāles un Vecumnieku apkārtnē notiks ekskursija un stāsti bišu dravā “Cepļi”, radoša darbošanās Vīnkalna ceplī, orientēšanās spēle un izjādes zirgu sētā “Drostalas”, Iecavas vēstures ekspozīcijas “Archīvs” apskate, tēlnieka M.Zaura darbnīcas “Stūrīšos” apskate, ekskursija un izjādes “Jumpravmuižas parkā” ar laimīgiem hobija zirgiem, aktivitātes Igo mūzikas un mākslas centrā “Ceplis”, dārza apskate un augu atpazīšanas konkurss saimniecībā “Upescelmiņi” un saimniecības “Mačēni” muzeja “Sendienas” eksponātu apskate.

Savukārt nākamajā nedēļas nogalē, 4. un 5. septembrī, vasaras ceļošanas akcijas noslēgumu pavadīsim Kokneses, Pļaviņu un Jelgavas apkārtnēs. Kokneses, Pļaviņu apkārtnē dodies aizraujošās ekskursijās kādreizējā štāba ēkā, kas stāsta par notikumiem Brīvības cīņu laikā ekspozīcijā “Latvijas armija Pļaviņās 20.gs”, Dievturu kustības galvenajā svētnīcā, skaistajā Likteņdārzā, alus darītavā “BURSH” un mājas vīna darītavā “Dzidris”. Apmeklē radošu meistarklasi modes uzņēmumā “Dunense”, izpēti Latvijas biškopības vēstures muzeju, dodies interaktīvā orientēšanās piedzīvojumā Kokneses parkā, spēlēs un rotaļās no Baltaines pūra lādes, teiksmām un varoņstāstiem apvītā braucienā liellaivā “Lāčplēsis”, kā arī nebijušā piedzīvojumā ar ūdens velosipēdiem “Aqua Velo”.

Savukārt Jelgavas apkārtnē iepazīsti ābolu šķirnes, rudenīgas krāsas un smaržas Z/S “Vilki” dendrārijā, dodies izzinošā ekskursijā un darbojies restauratoru darbnīcās Zaļenieku muižā, baudi tēju un radoši darbojies Piparmētru namiņa meistarklasēs, kā arī gida pavadībā apskati Vilces muižas telpas un parku, iemēģini roku diskgolfā un keramikas darbnīcā.

Zemgales plānošanas reģions aicina vērtīgi pavadīt pēdējās divas nedēļas nogales pasākumu ciklā “Nākamā pietura Zemgale”, jo šīs akcijas laikā ir brīnišķīga iespēja paviesoties arī pie tādiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, kuri ikdienā nav pieejami individuāliem ceļotājiem. Plašāks programmas apraksts un pilns nedēļas nogaļu piedāvājums pieejams Zemgales plānošanas reģiona mājaslapā www.zemgale.lv un vietējo tūrisma informācijas centru mājaslapās. Iepazīsties ar piedāvājumu, sagatavo nedēļas nogales programmu un ieplāno savu nākamo pieturu Zemgalē!

Apmeklējums objektos tikai ar iepriekšēju pieteikšanos.

Informāciju sagatavoja:

Ilze Lujāne

Zemgales plānošanas reģiona

Sabiedrisko attiecību speciāliste