Skolēniem iespēja pieteikties biznesa plānošanas konkursā līdz 11.01.2021.

Līdz 11. janvārim vidusskolēni un profesionālo vidējo izglītības iestāžu vecāko kursu audzēkņi var pieteikties “Swedbank”, “Junior Achievement Latvia” un “Projektu bankas” organizētajā biznesa plānošanas konkursā “Biznesa skices” ar vairāk nekā 6000 eiro lielo naudas balvu fondu.

Šogad konkursa rīkotāji rosina jauniešus domāt par mūsdienīgiem produktiem un pakalpojumiem, kas mazina klimata pārmaiņas. Par to konkursā varēs iegūt papildpunktus.

“Pozitīvas pārmaiņas var veicināt arī ar šķietami nelieliem, bet iedarbīgiem risinājumiem bez lielām investīcijām un sarežģītām tehnoloģijām. Vai tie būtu publiski pieejami kopienas ledusskapji pāri palikušās pārtikas atdošanai, vai runājošas atkritumu urnas atkritumu šķirošanas un ielu tīrības veicināšanai, vai citi uzvedību mainoši virzītāji pilsētvidē, tas viss ir ceļš uz ilgtspēju,” teic Adriāna Kauliņa, “Swedbank” Ilgtspējas attīstības vadītāja.

Organizatori aicina jauniešus pavērot un piefiksēt, kādi ir šā brīža ilgtspējas izaicinājumi tepat blakus, piemēram, saistībā ar pārtikas un lietu patēriņu, transporta lietošanu un ūdens piesārņojumu, un izmantot šos novērojumus iedvesmai idejām videi draudzīgu paradumu iedzīvināšanai sabiedrībā un izpratnes veidošanai par šīm tēmām.

Uzskicēt biznesu

Konkurss “Biznesa skices” ir biznesa plānošanas sacensība vidējās izglītības iestāžu vecāko klašu un kursu audzēkņiem, kuru skolās izmanto “Junior Achievement Latvia” mācību metodi Skolēnu mācību uzņēmums. Visi konkursa dalībnieki iegūs vērtīgas biznesa zināšanas un iemaņas, un trīs labākās komandas saņems reālas naudas balvas sava biznesa uzsākšanai. Pirmās vietas saņēmēji iegūs 3000 eiro, otrā labākā komanda saņems 2000 eiro, bet 3. vieta – 1000 eiro. Komandu konsultējošie skolotāji, kuru audzēkņi iegūst kādu no trim godalgotajām vietām, saņems naudas balvu 200 eiro apmērā.

Trīs kārtas

Konkurss “Biznesa skices” norisināsies trīs kārtās – konkursa pirmajā kārtā biznesa plānošanas rīkā komandas veidos biznesa plānu, pusfinālisti radīs sava pakalpojuma vai produkta reklāmas video, savukārt finālisti kolektīvā finansējuma platformā “Projektu banka” pārbaudīs un popularizēs savu biznesa ideju, piesaistot investoru uzmanību, finansējumu un balsis. Plašāka informācija konkursa tīmekļa vietnē. Pieteikšanās termiņš – 11. janvāra plkst. 23:59.

Vairāk nekā 200 skolēnu

Pērn konkursā piedalījās vairāk nekā 200 skolēnu no visas Latvijas un finālā iekļuva skolēnu mācību uzņēmumi no Kārsavas vidusskolas, Ogres 1. vidusskolas, Kaunatas vidusskolas, Cēsu Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Bauskas 2. vidusskolas, Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas un Ikšķiles vidusskolas.

Ieguvumi no dalības konkursā, ko min pagājušā gada “Biznesa skices” finālisti, ir šādi: iespēja gūt ieskatu biznesa pasaulē, izmēģināt jaunus rīkus, paskatīties uz savu ideju no malas un pārbaudīt to, pārliecināties par īstās komandas nozīmi, attīstīt savu neatlaidību un darbaspējas, kā arī apjaust, vai pēc skolas beigšanas gribu būt uzņēmējs.

Biznesa plānošanas rīks “Biznesa skices” ir izstrādāts “Swedbank” Finanšu institūtā sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru