Uzņēmēju organizāciju pārstāvji no Zemgales dosies dibināt sadarbības inovatīvas pārtikas jomā Norvēģijā

No 6. līdz 9. jūnijam desmit uzņēmēju organizāciju pārstāvji no Zemgales piedalīsies pirmajā no divām tirdzniecības misijām projektā “Uzņēmējdarbība Zemgalē”. 

Tirdzniecības misijā uz Oslo “Inovatīvi produkti pārtikas nozarē” piedalīsies pārtikas jomas speciālisti no tādām NVO kā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Jelgavas ražotāju un tirgotāju asociācija, Zemnieku saeima, Lauku partnerība “Lielupe”, Slow Food Straupe, Latvijas Biškopības biedrība un Jēkabpils rezidence. 

Misijas laikā paredzēta tikšanās Latvijas ārējā ekonomiskā pārstāvniecībā Norvēģijā, lai iepazīstinātu norvēģus ar Latvijas ražotāju inovatīvākajiem risinājumiem pārtikas nozarē. Tikšanās laikā Norvēģijas uzņēmēji un izplatītāji tiks iepazīstināti ar tādiem jauniem produktiem kā – kukaiņu proteīna bagātināti saldumi, kaltētu garšaugu maisiņi, putotu medu, dārzeņu svaigo pastu, sāļajām karamelēm, priežu, irbeņu, smiltsērkšķu un cūku pupu produktiem, kā arī mūsdienīgiem iepakojuma risinājumiem. 

Misijas dalībnieki apmeklēs arī dažādas pārtikas ražotnes Oslo reģionā, lai iepazītu inovatīvus pārtikas produktus Norvēģijā un izzinātu skandināvu garšas, veicinot potenciālu sadarbību attīstīšanu un Latvijā ražotas produkcijas nokļūšanu uz vietējo iedzīvotāju šķīvjiem. Tāpat Zemgales pārstāvji izzinās, kā tiek pārdoti un reklamēti vietējie norvēģu produkti un kāds ir pašvaldību atbalsts uzņēmējdarbībai Norvēģijā, tādejādi gūstot cita veida pieredzi un redzējumu. 

Programmas ietvaros uzņēmēju organizāciju pārstāvji apmeklēs Norvēģijas Dzīvības zinātņu universitāti, lai tiktos ar zinātniekiem un izzinātu nākotnes pārtikas tendences.

Tirdzniecības misijas mērķis ir iepazīstināt Zemgales uzņēmēju organizāciju pārstāvjus ar Norvēģijas eksporta un sadarbības iespējām pārtikas nozarē, kā arī veicināt savstarpējo tīklošanos norvēģu un latviešu uzņēmēju organizāciju pārstāvjiem. Projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ietvaros paredzēta vēl viena tirdzniecības misija un dalība trīs starptautiskās izstādēs, kas norisināsies 2023. un 2024. gadā. Jauna pieteikšanās dalībai projekta aktivitātēm Norvēģijā tiks izsludināta 2022. gada nogalē. 

Aktivitātes Norvēģijā tiek organizētas projekta Nr. LV-LOCALDEV-0003 “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ietvaros, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Projekta kopējais budžets ir 969 256 EUR, no kuriem EEZ līdzfinansējums ir 793 867,70 EUR.