ZUC viesojas pie Skrīveru uzņēmējim

Aizvadītajā nedēļā Zemgales Uzņēmējdarbības centrs (ZUC) viesojās Skrīveros, kur apemklēja apņēmīgos un radošos Zemgales uzņēmējus: lavandu dārzu “Paradīzes lavanda”, Skrīveru Galdniecību (WoodPrint) un Skrīveru mājas saldējumu.

Jāsaka, ka Skrīveri ir gan tūrisma uzņēmējdarbībai, gan ražošanai piemērota vieta – tuvu Rīgai un neaprakstāmi skaistā Latvijas vietā pie Daugavas.

Jūlijā tikai divas nedēļas zied lavandas, tāpēc steidzām viesoties Paradīzes lavanda. Tās saimniece Sanita uzņem gan individuālus ceļotājus, gan grupas savā lolotajā lavandu dārzā, kur katru tās stādiņu viņa izaudzinājusi pati no mazas sēkliņas. Savus vecākos stādus viņa mīļi sauc par “vecmāmiņām”. Ieejot dārzā, saimniece mūs mudina noglaudīt krūmu ar rokām un ļaut smaržai aptver seju – tā tiešām ir maģiska. Bites zum, tauriņi lido, reibinošā lavandu smarža visapkārt – tiešām paradīzes stūrītis viesmīlīgajā Zemgalē. Lai apmeklētu dārzu, iepriekš jāpiesakās pa tālruni 29423688. Ieejas maksa 4 eiro.

Apmeklējām arī Skrīveru Galdniecība (WoodPrint), kur ražo koka durvis, kāpnes, logus, virtuves un specpasūtījumu mēbeles. Satikām Oskaru un Ingrīdu Gavarus, kuri izstāstīja gan par ražošanas procesiem, gan radošajiem produktiem. Kā atpazīstamākie produkti, ir Ingrīdas lolotie koka mājiņu svečturi, kas tiek radīti no logu ražošanas atlikumiem.

Mūsu vizīti noslēdzām Skrīveru mājas saldējums, kas ir ģimenes uzņēmums un gatavo oriģinālu latviešu saldējumu – 25 dažādus veidus, saldus un sāļus, klasiskus un modernus pašceptās sviesta vafelēs. Skrīveru mājas saldējums uzņem arī izklaidējošas un izglītojošas ekskursijas saldējuma pasaulē. 23. un 24. jūlijā Skrīveru mājas saldējums aicina uz Māju kafejnīcu dienām savos Pagalma svētkos.

Vasara ir brīnišķīgs laiks, lai baudītu Zemgali.

Foto: Sandra Grigorjeva/ZPR